Новини > Текст


Китайський суд надав дозвіл на виконання в Китаї рішень українського арбітражного суду про стягнення з китайської компанії боргу на користь української компанії

Першими двома справами, що розглянув у 2021 році Міжнародний комерційний суд Сучжоу (створений на базі місцевого суду), були справи від 4 січня за заявами, поданими українськими компаніями, про визнання і надання дозволу на виконання у Китаї іноземних арбітражних рішень. Обидві заяви були задоволені судом відповідно до положень Нью-Йоркської конвенції.

MKAS 1

MKAS 2

Ця історія бере початок у березні 2017 року, коли українські компанії ТОВ "СФЕРА МЕТ" і ТОВ "ОД-МАР" підписали контракти з китайською компанією на покупку рулонної сталі і сплатили 79 235 доларів США та 171 250 доларів США авансу відповідно, але відповідач не здійснив поставку.

Обидві українські компанії звернулися з позовами до Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України (МКАС при ТПП) відповідно до арбітражного застереження передбаченого у контракті. МКАС при ТПП виніс рішення про стягнення з китайської компанії 79 235 доларів США та 171 250 доларів США на користь українських компаній, а також про відшкодування арбітражних зборів.

Згодом обидві компанії звернулися до Народного суду проміжної інстанції Сучжоу для визнання і виконання двох рішень МКАС при ТПП відповідно до положень Нью-Йоркської конвенції.

Джерело: сайт Муніципального народного уряду Сучжоу