Новини > Текст


Територією України пройшов контейнерний поїзд з Китаю до ЄС

Територією України 3-5 січня 2020 року пройшов контейнерний поїзд з Китаю до Євросоюзу, а саме до польського Славкува. Він проїхав через прикордонні переходи Зернове (Сумська обл.) – Ізов (Волинська обл.) за 39 годин і 54 хвилини. Вперше поїзд їхав широкою колією ЛХС (LHS) - має ширину колії 1520 мм., як в Україні - без перевантаження на кордоні. Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов у Facebook.

У складі поїзда 45 сорокафутових контейнерів. Контейнерний поїзд виїхав з китайського Сіаню до Славкува 12 днів тому. У Сіані, що є колишньою столицею Китаю, розпочинався історичний Шовковий шлях. Це один із найбільш розвинутих сухих портів і логістичних центрів Нового шовкового шляху.

Керівник Укрзалізниці наголосив на важливості проєктів з Китаєм та Середньою Азією. «Маршрут «Китай — ЄС» транзитом Україною є надійним, дешевшим та зручнішим для всіх учасників цього логістичного ланцюга. А цей поїзд — гарний знак і перша важлива ластівка в організації масштабних проєктів з Китаєм та Середньою Азією для Укрзалізниці. Широка колія, яка експлуатується Укрзалізницею, найбільш протяжна на заході», — зазначив Євген Кравцов.

Він також наголосив на перспективах розвитку таких маршрутів. «Укрзалізниця може бути частиною сухопутного маршруту, морського та маршруту ТМТМ (Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту). Укрзалізниця є максимально надійним партнером для транзиту, оскільки пропонує альтернативні і вигідні маршрути», — підкреслив голова правління АТ «Укрзалізниця».

Загалом територією України контейнерні поїзди перевозять вантажі з КНР до Словаччини, Угорщини та Німеччини.

Наразі територією України курсують 33 контейнерні поїзди, з яких 9 — у міжнародному сполученні. У них за 11 місяців 2019 року перевезено 140,6 тис. TEU контейнерів. Це на 65 % більше, ніж за відповідний період 2018 року.

Джерело: сайт Укрзалізниці

 

Для довідки:

Ширококолійна лінія ЛХС (LHS) – (пол. Linia Hutnicza Szerokotorowa LHS) також відома як лінія металургійно-сіркова (пол. Linia Hutniczo - Siarkowa) – одноколійна, неелектрифікована польська залізнична лінія № 65, що простягається від залізничного переходу в Грубешові до залізничної станції Славкув Південний LHS на території Польщі, що має ширину колії 1520 мм. (як в Україні).

LHS

З українського боку лінія починається від колійного поста 8 кілометр, який розташований на північній околиці міста Володимир-Волинський, на магістралі Ковель – Львів. Через станції Устилуг та Ізов колія йде до кінцевої станції на українській території — міжнародного залізничного вантажного пункту пропуску та контролю Лудин. Звідти ще 2 кілометри до кордону з Польщею на річці Західний Буг. Усього українська частина подальшої польської лінії становить 23,5 км (від поста 8 кілометр до моста через Західний Буг). А загалом міждержавна залізниця до Славкува має довжину близько 418 км.

Залізнична лінія № 65 є найдовшою широкою колією в Польщі. ЇЇ протяжність від державного кордону до вантажної станції Славкув становить 394,650 км. Загальна протяжність усіх колій — 524,339 км. На даний час лінія є найдовшою залізницею в західному напрямку Європи, що має ширину колії 1520 мм.