Новини > Текст


Норвезька NBT і китайська CET підписали EPC-контракти на будівництво 750 МВт вітропарків "Зофія" в Україні

Норвезька NBT AS і China Electric Power Equipment and Technology Co., Ltd. (CET), EPC-донька State Grid Corporation of China, підписали два контракти на проектування, закупівлю і будівництво (EPC) вітроелектростанцій "Зофія II" і "Зофія III" потужністю відповідно 300 МВт і 450 МВт в Запорізькій області, які повинні стати найбільшим вітропарком в Європі, передає Енергореформа.

zophia 2

Як говориться в офіційному релізі NBT, компанія також підписала попередню угоду про фінансування цих ВЕС з CET, Industrial Commercial Bank of China (ICBC), Export-Import Bank of China (Exim Bank of China) і China Construction Bank (CCB) на суму EUR500 млн.

Норвезька компанія додає, що за підтримки ICBC, Exim Bank of China і CCB планує залучити в рамках синдикату ще EUR250 млн. від інших міжнародних банків для реалізації проекту вітропарків "Зофія".

Згідно з повідомленням, загальний обсяг інвестицій в вітропарки "Зофія" перевищить EUR1 млрд., що відповідає приблизно 1% валового внутрішнього продукту України.

Передбачається, що після завершення будівництва зазначених ВЕС їх вироблення складе 2900 ГВт-год на рік, чого достатньо для задоволення потреб приблизно 340 тис. домашніх господарств, а викиди CO2 будуть скорочені на 1,6 млн. тон на рік.

На церемонії підписання угод в штаб-квартирі State Grid Corporation of China були присутні посол Норвегії в КНР Сінье Брудесет (Signe Brudeset) і перший секретар посольства України в КНР Олег Малий.

Глава CET Цзя Чжічян (Jia Zhichiang), чиї слова наводяться в релізі, вказав, що компанія рада вийти на український ринок і сподівається вести більше бізнесу в країні, наприклад, допомагаючи уряду України модернізувати мережеву інфраструктуру і реалізовувати більше нових енергетичних проектів.

NBT нагадала, що на початку цього року закрила угоду з фінансування ВЕС "Сиваш" потужністю 250 МВт на суму EUR262 млн.

Як повідомлялося, NBT 23 січня 2019 року підписала інвестиційну угоду про будівництво вітропарку на 750 МВт в Запорізькій області з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), Північною екологічною фінансовою корпорацією (NEFCO), Чорноморським банком торгівлі та розвитку. Організатором синдикату інвесторів виступив JP Morgan.

Згідно з даними Єдиного реєстру оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВНС) на вересень цього року, підконтрольне NBT ТОВ "Азовінвестпром" приступило до реалізації першої черги вітропарку "Зофія" потужністю 42,5 МВт на території Якимівського району Запорізької області. В рамках реалізації проекту розглядаються 12 локацій для установки від десяти до 12 вітроелектроустановок (ВЕУ) потужністю від 4,2 МВт кожна. Висота вежі - до 140 м, діаметр ротора - від 145 м до 170 м в залежності від виробника і моделі обладнання.

Обидва проекти в Херсонській та Запорізькій області реалізуються NBT спільно з французькою енергетичною компанією Total-Eren (дочірня структура Total).