Новини > Текст


У китайському Чунціні проходять Дні українського кіно

10-18 листопада в Чунціні на південному заході Китаю проходить II Pioneer Art Film Festival, приурочений до 70-річчя заснування КНР. В його рамках вперше в історії українсько-китайських відносин були організовані Дні українського кіно в КНР. Підтримку в проведенні заходу надали Державне агентство України з питань кіно та посольство України в Пекіні.

Китайській публіці будуть представлені п'ять українських фільмів: танцювальний екшен "Давай, танцюй!", а також комедії "DZIDZIO: Перший раз", "Пригоди S Миколая", "Генделик" і "Слуга народу-2". В останньому фільмі головну роль зіграв нинішній президент України Володимир Зеленський, який до приходу в політику був актором і шоуменом.

"Фестиваль в Чунціні служить платформою для об'єднання молодих, талановитих діячів кіномистецтва Китаю. Зважаючи на це, було вирішено показати сучасні українські комедії - новорічну, драматичну і ліричну. Це фільми наших молодих режисерів. І нам здається, що саме ці фільми можуть бути цікаві молодіжної аудиторії фестивалю ", - розповів кореспонденту Сіньхуа начальник Управління державного регулювання та реалізації кінопроектів Держкіно України Артем Голосов.

Продюсер фільму "Генделик" Дмитро Овечкін зазначив, що проведення Днів кіно дозволить Україні заявити про себе на китайському ринку. "Це один з елементів піару українських можливостей і потенціалу в Китаї, тому що тим самим ми говоримо про те, що ми можемо робити гарне кіно", - підкреслив він.

Крім показу фільмів, в програму Днів українського кіно увійдуть тематичні панелі, зустрічі з кінокритиками і прес-конференції. Делегація представників української кіноіндустрії відвідає КНР для участі в церемонії нагородження II Pioneer Art Film Festival і налагодження зв'язків з китайською стороною.

"Кіноринок КНР - один з найбільших в світі. Наша мета - зробити так, щоб якомога більше українських фільмів потрапило в китайські кінотеатри", - заявив А. Голосов.

Він також висловив надію, що Україна і КНР зможуть налагодити спільне кіновиробництво, підкресливши, що українській стороні є що запропонувати Китаю. "Це дуже перспективний напрямок нашої співпраці. Ми можемо надавати китайським партнерам в Україні кінолокаціі, схожі на різні європейські країни, і першокласний сервіс під час зйомок. До того ж в китайських фільмах можуть бути задіяні наші актори", - зазначив А. Голосов.

Д. Овечкін вказав на те, що спільне виробництво фільмів і телесеріалів стане потужним поштовхом для розвитку українського кінематографа. "Співпраця з Китаєм буде просто подарунком, тому що це дозволить кіноіндустрії України вийти на більш високу якість. Я працював з китайськими групами, і я знаю на якому рівні професіоналізму - технічного і творчого - вони працюють. Ми можемо переймати цей досвід, інтегрувати його в Україні і, відповідно, піднімати швидкість і якість кіновиробництва ", - заявив він.

Джерело: сайт Сіньхуа

 

Доповнено:

На урочистій церемонії закриття фестивалю український фільм «Слуга Народу 2» отримав одну з найвищих нагород – приз в номінації «Кращий фільм іноземного виробництва». Нагороду від журі 2nd Pioneer Art Film Festival, яке очолює пан Джьян Пін, виконавчий директор корпорації China Film Group, отримав представник Держкіно Артем Голосов.

coh 1

coh 2

coh 3

coh 4

coh 5

coh 6

Джерело: сайт Студія «Квартал 95»