Вінницька область
Волинська область
Дніпропетровська область
Донецька область
Житомирська область
Закарпатська область
Запорізька область
Івано-Франківська область            
Київська область
Кіровоградська область
Луганська область
Львівська область
Миколаївська область
Одеська область
Полтавська область
Рівненська область
Сумська область
Тернопільська область
Харківська область
Херсонська область
Хмельницька область
Черкаська область
Чернівецька область
Чернігівська область

 

ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСТЬ

Торговельно-економічне та інвестиційне співробітництво.

Загальний обсяг зовнішньоторговельного обороту товарів Закарпаття за січень-квітень 2016 року становив 708,8 млн. дол. США.
У порівнянні з аналогічним періодом 2015 року експорт товарів збільшився на 0,1 відс., а імпорт товарів збільшився на 13,4 відс.
За підсумками звітного періоду склалося позитивне сальдо зовнішньоторговельного балансу товарів у сумі 13,2 млн. дол. США.
Основними країнами-партнерами Закарпатської області у сфері зовнішньої торгівлі товарами протягом січня-квітня 2016 року були: Угорщина, питома вага якої складає - 31,1 відс. загального обсягу зовнішньої торгівлі товарами області; Німеччина - 11,7 відс., Китай - 7,5 відс., Чеська Республіка - 6,6 відс., Словаччина - 4,7 відс.
Найбільші обсяги експорту товарів у звітному періоді здійснено до Угорщини, що становить 49,5 відс. загального обсягу експорту товарів області, Німеччини відповідно - 8,5 відс., Словаччини - 7,0 відс., Австрії - 5,5 відс., Польщі-5,1 відс.
Основними країнами-постачальниками товарів у Закарпатську область були: Німеччина - 15,0 відс., Китай - 15,0 відс., Угорщина - 12,0 відс., Чехія - 9,0 відс., Італія - 5,6 відс.
Значну частку експорту товарів області у вищезазначеному періоді 2015 року становили: машини, обладнання та механізми електротехнічне обладнання - 221,7 млн. дол. США (61,4 відс.), текстильні матеріали та текстильні вироби - 38,8 млн. дол. США (10,8 відс.), різні промислові товари - 19,3 млн. дол. США (7,3 відс.), деревина і вироби з деревини - 18,2 млн. дол. США (6,9 відс.).
Основними товарними позиціями імпорту у січні-квітні 2016 року Закарпатської області були: машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання - 171,1 млн. дол. США (49,2 відс.), полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них - 36,4 млн. дол. США (10,5 відс.), текстильні матеріали та текстильні вироби - 35,8 млн. дол. США (10,3 відс.).
Українсько-китайське торговельно-економічне співробітництво базується на зовнішній торгівлі товарами.
У січні-квітні 2016 року зовнішньоторговельний оборот з Китаєм становив 53,0 млн. дол. США (7,5 відс. загального обсягу), у тому числі експорт - 2,1 млн. дол. США (0,6 відс.), імпорт - 50,9 млн. дол. США (14,6 відс.). Сальдо зовнішньої торгівлі негативне і становить (-48,8 млн. дол. США).
Товарними групами експорту до Китаю були жири та олії тваринного або рослинного походження (94,8 відс. загального обсягу), меблі (4,3 відс.) і алкогольні та безалкогольні напої та оцет (0,9 відс.).
Основними товарними групами імпорту були реактори ядерні, котли, машини (69,2 відс.), вироби з чорних металів (7,6 відс.), готові текстильні вироби (3,7 відс.), пластмаси і полімерні матеріали (2,8 відс.) і каучук та гума (2,2 відс.).
За даними головного управління статистики у 1994 - І квартал 2016 рр. в Закарпатську область залучено 311,9 млн. дол. США прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) (13 місце серед областей України, що відповідно становить 248,2 дол. США у розрахунку на одну особу (12 місце серед регіонів України).
Протягом І кварталу 2016 року в економіку області вкладено 5,1 млн. дол. США прямих іноземних інвестицій, що на 3,6 млн. дол. США, або у 3,4 разів більше аналогічного періоду 2015 року.

ZakarpatODAgrafikВ області працюють інвестори із 48 країн світу.
Із країн Європейського Союзу унесено 236,9 млн. дол. США інвестицій (75,9 відс. загального обсягу акціонерного капіталу), 75,0 млн. дол. США (24,1 відс.) - інвестицій належать іншим країнам світу.
Найбільші обсяги прямих іноземних інвестицій надійшли:
1. Нідерландів - 44,8 млн. дол. США (14,4 відс. загального обсягу), 2. Німеччини - 37,3 млн. дол. США (12,0 відс.), 3. Австрії - 36,2 млн. дол. США (11,6 відс.), 4. Польщі - 36,1 млн. дол. США (11,6 відс.), 5. Японії - 11,2 відс., 6. Сполучених Штатів Америки - 26,5 млн. дол. США (8,5 відс.).
Станом на 01.04.2016 року інвестиційне співробітництво з Китайською Народною Республікою відсутнє.
В рамках виконання Програми формування позитивного Міжнародного інвестиційного іміджу та залучення іноземних інвестицій у Закарпатську область на 2016-2020 роки 14-15 квітня 2016 року облдержадміністрацією було проведено засідання Міжнародного трейд-клубу за участі представників 20-ти торговельно-економічних іноземних представництв у тому числі представників Посольства Китайської Народної Республіки.
Метою даного заходу було розширення міжнародних торговельно-економічних зв’язків, ознайомлення з економічним, експортно-імпортним та інвестиційним потенціалом регіону, а також з роботою найбільших підприємств області.
Кожному представнику іноземної делегації було презентовано інвестиційні проекти найбільших підприємств області, які потребують інвестицій, а також презентовано електронну версію каталогу „Експортний потенціал підприємств Закарпатської області” та „Каталог інвестиційних пропозицій”, українською та англійською мовами.


 

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСТЬ

     У І кварталі 2016 року обсяги експорту й імпорту товарів області збільшилися, відповідно, на 24,3 і 23,9 відс. у порівнянні з обсягами січня- березня 2015 року та склали 99,7 і 82,5 млн. дол. США. Сальдо в балансі зовнішньої торгівлі області позитивне – 17,2 млн. дол. США. Коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 1,21 (у І кварталі 2015 року – 1,30).

     До країн Європи експортовано 76,2 відс. усіх товарів. В імпортних операціях області з країн Європи отримано 73,9 відс. товарів (збільшення на 35,0 відс. порівняно з січнем-березнем 2015 року).

     Вагомі експортні поставки товарів області здійснювались до Румунії – 14,3 відс. від загального обсягу експорту товарів області (+47,9 відс. порівняно з січнем-березнем 2015 року), Італії – 10,1 відс. (+27,2 відс.), Бельгія – 8,9 відс. (збільшення у 16,7 раза), Ірландії – 7,4 відс. (у січні-березні 2015 року експорт відсутній), Польщі – 6,7відс. (+5,0 відс.), Данії – 6,0 відс. (збільшення у 2,1 раза) та Чехії – 5,8 відс. (+16,6 відс.).

     Обсяг залучених з початку інвестування в економіку області прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) на 1 квітня 2016 року становив 857,6 млн. дол. США (за попередніми даними), що на 2,5 відс. більше обсягів інвестицій на початок 2016 року. Збільшення капіталу за І квартал відбулось за рахунок зниження курсу долара США до інших валют.

     Найбільші обсяги інвестицій внесено у підприємства промисловості (644,9 млн. дол. США або 75,2 відс. до загального обсягу), підприємства оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (102,1 млн. дол. США або 11,9 відс.), сільського, лісового та рибного господарства (66,9 млн. дол. США або 7,8 відс.).

     З метою залучення інвестицій в економіку області проведено ряд зустрічей з представниками компанії Leoni щодо будівництва заводу з виробництва електрокабельної продукції для автомобілів. На цей час Рада Правління німецького холдингового акціонерного товариства «Leoni AG» ухвалила рішення про будівництво зазначеного підприємства у Коломийському районі.

     У січні 2016 року область відвідали представники компанії Sumitomo Electric Wiring Systems (Europe) Ltd - дочірньої компанії корпорації SumitomoWiring Systems, яка є одним із найбільших в світі постачальників автомобільних електричних систем - для проведення переговорів щодо можливого будівництва на території області заводу з виробництва електричних джгутів для легкових автомобілів. Потенційним інвесторам було презентовано можливі земельні ділянки, гарантовано сприяння керівництва області.

     Голові представництва компанії «Хюндай Корпорейшн» в Україні надіслано листа з пропозицією розглянути можливості взаємовигідного співробітництва шляхом вкладення інвестицій в економіку області. Увагу акцентовано на тому, що в регіоні є ряд земельних ділянок і виробничих площ, які можуть бути запропоновані для цих цілей. Облдержадміністрація надала запевнення у повному сприянні компанії для реалізації інвестиційних проектів на території області.

     Проведено зустріч з представниками японської компанії «JICA». Компанія цікавиться об’єктами енергетичної галузі, які здійснюють енергогенерацію, передачу і розподіл електроенергії, теплопостачання. Сторони обговорили питання залучення інвестицій для розвитку енергетичного сектору Прикарпаття.

     У березні 2016 року проведено прес-конференцію «Характеристика інвестиційного клімату в Івано-Франківській області. Співпраця представників місцевої влади з суб’єктами вироблення відновлюваної енергії на теренах Івано-Франківщини», на якій розглядалися питання щодо можливості співпраці з іноземними підприємцями, реалізацію проектів в енергетичній галузі. Учасників конференції поінформовано про відкриття другого біогазового заводу ТОВ «Даноша», що дозволить виробляти теплову та електричну енергію із найменшим використанням ресурсів та мінімальним впливом на навколишнє середовище. Окрім того, пріоритетом у діяльності товариства є чітке дотримання екологічних вимог відповідно до європейських стандартів, а це веде до інвестиційного й екологічного зростання в галузі відновлюваних джерел енергії.

     Питання щодо розвитку співпраці обговорено на зустрічі керівництва облдержадміністрації та представника транснаціональної компанії «Сен Гобен» Ервана Дюпюі. Співпраця між Прикарпаттям та іноземним партнером триває понад п’ять років. За цей період компанія досягла певного прогресу у розвитку промислового виробництва гіпсової сировини, налагодила плідне співробітництво із виконавчими органами місцевої влади, а головне – сприяла створенню тісних взаємин із сільською громадою.


 

ВІННИЦЬКА ОБЛАСТЬ

Зовнішньоторговельна діяльність

За інформацією Головного управління статистики у Вінницькій області обсяги експорту товарів за січень-квітень 2016р. становили 239,9 млн.дол. США, а імпорту – 94,2 млн.дол.США. Порівняно із січнем-квітнем 2015р. експорт скоротився на12,3% (на 33,7 млн.дол.), а імпорт збільшився на 12,9% (на 10,8 млн.дол.).Баланс зовнішньої торгівлі становить 145,8 млн.дол., що засвідчує перевагу експортних операцій над імпортними.
Коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 2,55 (у січні–квітні 2015р. – 3,28).
Зовнішньоторговельні операції з товарами суб’єкти господарювання області здійснювали з партнерами із 105 країн світу.

Географічна структура експорту та імпорту

В експорті товарів значна доля належить Китаю (12,1% загальних обсягів експорту), Польщі (10,1%), Індії (9,8%), Білорусі (7,0%), Румунії (5,4%), Туреччині (5,3%), Нідерландам (4,6%), Російській Федерації (4,2%), Німеччині (3,7%) та Єгипту (3,0%).
В імпортних надходженнях найбільша частка припадає на Китай (17,2%), Німеччину (10,3%), Польщу (8,3%), Туреччину і Російську Федерацію (по 7,4%), Румунію (7,0%), США (5,7%), Італію (5,2%), Іспанію (5,1%) та Білорусь (3,5%).

Товарна структура зовнішньої торгівлі товарами

Основу товарної структури зовнішньої торгівлі товарами складають продукти рослинного походження, жири та олії тваринного або рослинного походження і готові харчові продукти. Крім того, вагома частка належить продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, деревині та виробам з деревини і машинам, обладнанню та механізмам, електротехнічному обладнанню.
Обсяг експорту товарів до країн-членів ЄС становив 89,9 млн.дол.США або 37,5% від загального обсягу експорту (у січні-квітні 2015р – 85,4 млн. дол. США, або 35,8%) та збільшився порівняно з січнем-квітнем 2015р. на 11,5%. Суттєво збільшився експорт до Франції (у 11,6 разів), Кіпру (у 6,8 рази), Угорщини (у 4,8 рази), Естонії (у 3,4 рази), Словенії (у 3 рази), Чехії (у 2,4 рази), Словаччини (у 2,2 рази, Латвія і Бельгія (у 2рази), Румунії (у 1,9 рази).
Обсяг імпорту товарів до країн-членів ЄС становив 46,3 млн.дол.США або 49,2% від загального обсягу експорту та збільшився порівняно з січнем-квітнем 2015р. на 1,9%.
Найбільша питома вага у загальному обсязі експорту належить м. Вінниці (71,9%). Ще 5 районів мають об’єми експорту від 1 до 10,0% від загального об’єму експорту: Вінницький (7,8%), Крижопільський (4,9%), Козятинський (3,0%), Тульчинський (2,3%), Хмільницький (1,4%). Три райони – Могилів-Подільський,Оратівський і Погребищенський у 2016 році не експортували свою продукцію за межі України. Всі інші 24 суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності (райони і міста обласного) значення мають питому вагу у загальному обсязі експорту від 0 до 1,0%.

Іноземне інвестування

Обсяг прямих іноземних інвестицій(акціонерного капіталу) залучених в економіку області з початку інвестування на 1 квітня 2016р. становив 186,5 млн.дол. США.
У січні–березні 2016р. в економіку області іноземними інвесторами вкладено 0,1 млн.дол. США прямих інвестицій (акціонерного капіталу). Зменшення капіталу за цей період становить майже 1,0 млн.дол. (у т.ч. за рахунок курсової різниці – 0,9 млн.дол.).
Інвестиції надійшли з 50 країн світу. З країн ЄС з початку інвестування унесено 145,7 млн.дол. інвестицій (78,1% загального обсягу акціонерного капіталу), з інших країн світу– 40,8 млн. дол. (21,9%).
До п’ятірки основних країн-інвесторів, на які припадає 67,9% загального обсягу прямих інвестицій, входять: Кіпр – 38,0 млн.дол., Австрія – 31,8 млн.дол., Франція – 28,4 млн.дол., Німеччина – 15,7 млн.дол., Польща – 12,9 млн.дол.
На підприємствах промисловості зосереджено 125,2 млн.дол. (67,1%) загального обсягу прямих інвестицій в область, у т.ч. переробної – 108,7 млн.дол. та добувної промисловості і розроблення кар’єрів – 15,9 млн.дол.
Інвестиційно привабливою протягом усього періоду інвестування залишається харчова промисловість, де зосереджено 55,4 млн.дол. Також сталою є зацікавленість інвесторів до таких видів економічної діяльності, як: сільське, лісове та рибне господарство– 24,9млн.дол., виготовлення виробів з деревини, виробництво паперу та поліграфічна діяльність – 26,5 млн.дол., виробництво хімічних речовин і хімічної продукції – 15,6млн.дол.
Вагому частку (45,6%) іноземного капіталу зосереджено у м.Вінниці – 85,1 млн.дол. Також, значні обсяги іноземних інвестицій зосереджено у Козятинському районі – 18,8 млн.дол. (10,1%), Немирівському – 14,4 млн.дол. (7,7%) та Барському – 9,0 млн.дол. (4,8%). Серед інших регіонів області провідні місця за обсягами іноземних інвестицій утримують: м.Ладижин, м.Козятин та Липовецький, Тульчинський, Тиврівський, Вінницький райони.


 

СУМСЬКА ОБЛАСТЬ

Іноземні інвестиції

Станом на 01.04.2016 з початку інвестування в економіку області залучено 192,2 млн. доларів США прямих іноземних інвестицій, що на 3,4% менше обсягів інвестицій на початок 2016 року та в розрахунку на одну особу складає 172,2 долара США. Зменшення загального обсягу прямих іноземних інвестицій відбулось, головним чином, за рахунок курсової різниці (-9,7 млн. доларів США).
Поряд з цим протягом І кварталу 2016 року в економіку регіону іноземними інвесторами вкладено 3,2 млн. доларів США.
Інвестиції надійшли з 32 країн світу. З країн Європейського Союзу з початку інвестування внесено 167,3 млн. доларів США (87% загального обсягу акціонерного капіталу), інших країн – 24,9 млн. доларів США (13%).
Продовжується реалізація проектів міжнародної технічної допомоги, а саме:
ІІІ фази спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтова-ний на громаду», що передбачає реалізацію 36 мікропроектів у сферах охорони здоров’я, водопостачання, енергозбереження, захисту навколишнього середо-вища, створення та функціонування сільськогосподарських кооперативів (на цей час завершено будівництво 11,9 км водогінних мереж, реконструкцію 5 джерел водопостачання, ремонтні роботи та придбано медичне обладнання для 9 ФАП та АЗПСМ, відновлено вуличне освітлення в 3 населених пунктах, реалізовано заходи з енергозбереження в 13 дитячих навчальних закладах, у тому числі проведено реконструкцію 6 котельних із встановленням котлів з використанням альтернативних видів палива, придбано сільськогосподарське обладнання для 4 сільськогосподарських кооперативів);
ІІІ фази швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO (реалізуються проекти з сільського водопостачання в 3 районах, сільського водовідведення – у 1 районі, міського водопостачання –
у 2 містах, інтегрованого поводження з твердими побутовими відходами – у місті Глухів та Глухівському районі, підтримки ініціатив об’єднаних територіальних громад щодо розробки стратегії водопостачання та програм із модернізації та розвитку системи водопостачання – у Березівській об’єднаній територіальній громаді).
З метою презентації економічного та інвестиційного потенціалу регіону проведено ХІІІ Міжнародну універсальну виставку «Слобожанський міст-2016», у якій взяли участь до 40 підприємств. Поряд з цим у рамках проведення зазначеної виставки відбувся Міжнародний бізнес-форум «Відчиняємо ворота в Європу», під час якого підписано Меморандум про співпрацю щодо створення Агенції регіонального розвитку Сумської області, представлено індустріальні (промислові) парки регіону «Свема» та «Тростянець» тощо.

Зовнішньоекономічна діяльність

За січень-квітень 2016 року зовнішньоторговельний оборот товарів склав 278,4 млн. доларів США (-9,3% проти відповідного періоду 2015 року).
Експорт скоротився на 16,2% та становить 155,6 млн. доларів США, імпорт зріс на 1,3% (122,8 млн. доларів США).
Сальдо зовнішньої торгівлі позитивне і складає 32,8 млн. доларів США (4 місяці 2015 року – 64,4 млн. доларів США). Коефіцієнт покриття експортом імпорту становить 1,27 (4 місяці 2015 року – 1,53).
Зовнішньоторговельні операції товарами область здійснювала з партне-рами з 91 країни світу (січень-квітень 2015 року – з 82 країн).
Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу зріс проти січня-квітня 2015 року на 3,2% і становить 47,6 млн. доларів США, або 30,6% від загального обсягу (4 місяці 2015 року – 46,2 млн. доларів США, або 24,9%). Зростання експорту до цих країн спостерігалось у поставках механічного обладнання (+64,9%), хімічної продукції (+45,2%), недорогоцінних металів та виробів з них (+17%). Поряд з цим відбулось скорочення поставок продуктів рослинного походження (-39,6%).
У загальному обсязі експорту товарів найбільші поставки здійснювались до Російської Федерації – 29% (4 місяці 2015 року – 32%), Німеччини – 6,9% (3,7%), Туреччини – 6,8% (6,4%), Румунії – 5,6% (4,1%), Китаю – 4,7% (2,5%).
Основу товарної структури експорту області складали механічне обладнання – 22,8%, готові харчові продукти – 17,9%, продукти рослинного походження – 14,2%.


 

ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСТЬ

Іноземні інвестиції

Результати інвестиційної діяльності суб’єктів господарювання області за участю іноземних інвесторів протягом І кварталу 2016 року вказують на певне поліпшення інвестиційного клімату області. Так, за даними головного управління статистики в області, обсяг прямих іноземних інвестицій, станом на 01 квітня 2016 року, становив 50,0 млн доларів США (25 місце по регіонах), що на 1,5% більше (5 місце), ніж на початок року, та у розрахунку на одну особу населення склав 46,9 долара США (по Україні – 1003,1 долара США).
Серед районів області провідні місця за обсягами іноземних інвестицій займали: Зборівський – 12,1 млн дол. (24,2% загального обсягу), Борщівський – 11,3 млн дол. (22,6%), Тернопільський – 5,3 млн дол. (10,5%) райони. На обласний центр припадає 25,9% іноземних інвестицій або 12,9 млн доларів США.
Найменше прямих іноземних інвестицій зосереджено у Лановецькому (4,3 тис. дол. США), Бережанському (12,4 тис. дол. США), Чортківському (26,2 тис. дол. США) та Козівському (47,5 тис. дол. США) районах. Взагалі відсутні іноземні інвестиції у Заліщицькому та Підгаєцькому районах.
Станом на 01 квітня 2016 року, спостерігалося зменшення темпів залучення іноземних інвестицій до початку року серед більшості районів області, окрім Монастириського (+4,2%), Борщівського (+4,2%), Тернопільського (+3,9%), Теребовлянського (+3,0%) та Зборівського (+1,4%). Найбільший спад допущено у Шумському – на 35,7% і Лановецькому – на 10,4% районах.
Разом з цим, станом на 01 квітня 2016 року, обсяг залучених іноземних інвестицій на одну особу по області складає 46,9 дол. США, що менше від середнього по державі показника у 21,3 раза.
Спостерігається високий рівень диференціації за даним показником серед районів області. Так, найвищий обсяг іноземних інвестицій на одну особу є у Зборівському районі – 287,8 долара США, що у 6,1 раза більше від середньообласного показника. Провідні місця за обсягом іноземних інвестицій на одну особу займають Борщівський (166,7 дол.), Тернопільський (78,7 дол.), Гусятинський (45,9 дол.) та Шумський (25,1 дол.) райони. Найменші обсяги залучених іноземних інвестицій на одного жителя зафіксовано у Козівському (1,2 дол.), Чортківському (0,6 дол.), Бережанському (0,5 дол.) та Лановецькому (0,1 дол.) районах. В економіці Заліщицького та Підгаєцького районів іноземний капітал взагалі відсутній.

Інвестиції в область надійшли із 36 країн світу. До п’ятірки основних країн-інвесторів, на які припадає 75,3% загального обсягу прямих інвестицій, входять: Німеччина –15,5 млн дол., Чехія – 7,4 млн дол., Кіпр – 6,0 млн дол., Естонія – 5,4 млн дол., Польща – 3,2 млн дол.


 

ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСТЬ

Стан зовнішньоекономічної діяльності за січень-вересень 2015 року
Обсяг експорту товарів та послуг за січень–вересень 2015 року становив 197,4 млн дол. США, імпорту – 110,8 млн дол. США. Порівняно з січнем–вереснем 2014року експорт зменшився на 32,4%, імпорт – на 24,6%. Позитивне сальдо зовнішньоторговельного балансу області становило 86,6 млн дол. США (у січні–вересні 2014року – 145,1млн дол. США).

Обсяг експорту товарівза січень–вересень 2015 року становив 178,6 млн дол. США, імпорту – 107,3 млн дол. США. Порівняно з січнем–вереснем 2014 року експорт зменшився на 32%, імпорт – на 25,1%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 71,3 млн дол. США (у січні–вересні 2014 року – 119,5 млн дол. США). Коефіцієнт покриття експортом імпорту складав 1,7 (за січень–вересень 2014 року – 1,8).

Зовнішньоторговельні операції товарами підприємства області здійснювали з партнерами 103 країн світу.

До країн Європейського Союзу експортовано 28,9% від загального обсягу експорту, до інших країн – 71,1% (у січні–вересні 2014року – відповідно 36,8% та 63,2%).

Найбільші обсяги експортних поставок серед країн-членів ЄС здійснювалися до Нідерландів (9,6%), Великої Британії (3,8%), Польщі (2,2%), Німеччини (2,1%) та Литви (1,5%).

Серед інших країн світу найбільше експортувалися товари до Туреччини (23,7%), Російської Федерації (8,9%), Казахстану (6,1%), Японії (5,7%) та США (3,4%).

Основу товарної структури експорту області складали продукти рослинного походження, готові харчові продукти, деревина і вироби з деревини, недорогоцінні метали та вироби з них.

Імпорт з країн Європейського Союзу становив 35,8% від загального обсягу імпорту, з інших країн – 64,2% (у січні–вересні 2014року – 34,8% та 65,2% відповідно).

Серед країн ЄС найвагоміші імпортні надходження товарів здійснювалися зПольщі (9,8%), Угорщини (6%), Італії (5,2%), Німеччини (2,6%) та Австрії (2%).

Серед інших країн світу найбільші імпортні поставки товарів надходили з Китаю (19,6%), Туреччини (12%), США (8%) Російської Федерації (7,8%) та Ізраїлю (4,4%).

Основу товарної структури імпорту складали продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, машини, обладнання та механізми.

Обсяг експорту зовнішньої торгівлі послугамиобласті за січень–вересень 2015року становив 18,8 млн дол. США і зменшився порівняно з січнем–вереснем 2014року на 35,5%, обсяг імпорту становив 3,5 млн дол. США і зменшився на 3,4%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі послугами становило 15,3 млн дол. США (у січні–вересні 2014 року – 25,6 млн дол. США)

Зовнішньоторговельні операції послугами підприємства області здійснювали з партнерами 73 країн світу.

Експорт послуг до країн Європейського Союзу становив 40,1% від загального обсягу експорту, до інших країн – 59,9% (у січні–вересні 2014 року – відповідно 34,6% та 65,4%).

Основними партнерами серед країн ЄС в експорті послуг були Велика Британія, на яку припадало 17,8% від загального обсягу експорту, Литва – 6,1%, Латвія – 4,2%,Кіпр – 2,5% та Нідерланди – 2,4%. Серед інших країн світу – Туреччина (15,4%), Беліз (9,3%), Панама (7,4%) та Швейцарія (7%).

Експорт послуг до країн-членів ЄС зменшився за рахунок скорочення послуг наданих Великій Британії, Мальті та Німеччині. Серед інших країн – Белізу, Панамі, Російській Федерації, Сінгапуру та Швейцарії.

Імпорт послуг із країн ЄС становив 35,7% від загального обсягу імпорту, з інших країн – 64,3% (у січні–вересні 2014року – відповідно 41,3% та 58,7%).

Зменшення обсягів імпорту послуг серед країн партнерів спостерігалося у взаємовідносинах з Німеччиною та Францією. Імпорт послуг збільшився у відносинах з Білорусією, Естонією та Казахстаном.


 

ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ

Зовнішня торгівля товарами

У січні–квітні 2016р. обсяги експорту та імпорту товарів становили відповідно 77,1 млн.дол. США і 86,0 млн.дол. Порівняно з січнем–квітнем 2015р. експорт зменшився на 39,2%, імпорт – збільшився на 18,1%. Від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 8,9 млн.дол. Коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 0,90.

Зовнішньоторговельні операції проводились з партнерами з 86 країн світу.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 40,7 млн.дол., або 52,9% від загального обсягу експорту, та зменшився проти січня–квітня 2015р. на 27,6%. Найвагоміші експортні поставки товарів серед країн-членів ЄС здійснювалися до Німеччини, Польщі, Латвії, Румунії, Чехії та Словаччини.

Серед інших країн світу найбільше експортувалися товари до Російської Федерації, Єгипту, Молдови, Республіки, Білорусі, Казахстану та Ізраїлю.

У загальному обсязі експорту товарів порівняно з січнем–квітнем 2015р. збільшилась частка електричних машин; насіння і плодів олійних рослин; пластмас, полімерних матеріалів; солі, сірки, земель та каміння; продукції борошномельно-круп’яної промисловості. Натомість зменшилась частка зернових культур; молока та молочних продуктів, яєць птиці, натурального меду; меблів; керамічних виробів.

Імпорт товарів з країн Європейського Союзу становив 46,6 млн.дол., або 54,2% від загального обсягу імпорту, та збільшився проти січня–квітня 2015р. на 13,4%. Серед країн ЄС найвагоміші імпортні надходження товарів здійснювалися з Німеччини, Польщі, Італії, Чехії, Румунії, Нідерландів та Угорщини.

Серед інших країн світу найбільші імпортні поставки товарів надходили з Китаю, Саудівської Аравії, Російської Федерації, Туреччини, США, Білорусі, Індії.

У загальному обсязі імпорту товарів збільшилась частка електричних машин; засобів наземного транспорту, крім залізничного; палив мінеральних, нафти і продуктів її перегонки; їстівних плодів та горіхів; меблів. Зменшилась частка пластмас, полімерних матеріалів; механічних машин; чорних металів; керамічних виробів; зернових культур.


 

ЧЕРКАСЬКА ОБЛАСТЬ

Зовнішньоекономічна діяльність підприємств Черкаської області за 2014 рік

Протягом 2014 року підприємства Черкащини підтримували зовнішньоторговельні зв’язки з партнерами з 96 країн світу.

За 2014 рік обсяги експорту та імпорту товарів становили відповідно 624,3 млн. дол. США та 457 млн. дол. США. Порівняно з 2013 р. експорт склав 81 % та 40,8 %. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 167,2 млн. дол. США (за 2013 рік сальдо було негативне – 348,3 млн. дол. США). Коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 1,36 (за 2013 рік – 0,68).

Підприємства Черкащини експортували свою продукцію до 95 країн світу.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 35,9 % від загального обсягу, до інших країн – 64,1 % (у 2013 р. – 37,1 % та 62,9 % відповідно).

Найсуттєвіші експортні поставки серед країн ЄС здійснювались підприємствами Черкащини до:

Польщі – 10,3 % (64,8 млн. дол. США);
Італії – 7,8 % (49,3 млн. Дол. США);
Німеччини – 3,7 % (22,9 млн. дол. США);
Литви – 2,5 % (15,8 млн. дол. США);
Угорщини – 2,4 % (15,2 млн. дол. США).
Серед найбільших країн-партнерів експорт товарів збільшився до Італії – у 2,1 рази, Німеччини – на 20 %, Польщі – на 38 %, Білорусі – на 12 %. Одночасно скоротився до Російської Федерації – на 39,8 %.

Підприємства Черкащини здійснювали імпорт продукції з 67 країн світу

Імпорт з країн Європейського Союзу становив 43,5 % від загального обсягу імпорту, з інших країн – 56,5 % (за 2013 рік – 44 та 56 % відповідно).

Найбільші надходження імпортованої продукції на Черкащину здійснювались серед країн ЄС з:

Німеччини – 8,7 % (40 млн. дол. США);
Болгарії – 4,6 % (21,2 млн. дол. США);
Румунії – 4,5 % (20 млн. дол. США).

Серед інших країн-імпортерів:

Російська Федерація – 23 % (105,2 млн. дол. США);
Білорусь – 10,8 % (49,6 млн. дол. США).

Імпорт товарів серед найбільших країн-партнерів збільшився з Румунії – у 3,39 рази. Зменшились поставки з Російської Федерації – на 85,8 %, Німеччини – на 18 %, Китаю – на 3,8 %, Болгарії – на 42,6 %.

У товарній структурі експорту за 2014 рік найбільшу питому вагу мали:

продукти рослинного походження – 32,5 % (203,1 млн. дол. США);
продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості – 24,0 % (150 млн. дол. США);
готові харчові продукти – 13,5 % (84,4 млн. дол. США);
машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання – 5,4 % (34,1 млн. дол. США);
жири та олії тваринного або рослинного походження – 4,4 % (27,7 млн. дол. США);
деревина і вироби з деревини – 3,2 (20,3 млн. дол. США).

Основу товарної структури імпорту за підсумками 2014 року склали:

продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості – 21,4 % (98 млн. дол. США);
мінеральні продукти – 25,5 % (116,8 млн. дол. США);
продукти рослинного походження – 7,7 % (35,6 млн. дол. США);
машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання – 10,2 % (46,9 млн. дол. США);
готові харчові продукти – 6,6 % (30,5 млн. дол. США);
полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них – 6,2 % (28,5 млн. дол. США).

Інвестиційна діяльність у 2014 році

Обсяг прямих іноземних інвестицій на 31 грудня 2014 року становить 510,4 млн. дол. США.

У 2014 році в економіку області іноземні інвестори залучили 6,2 млн. дол. прямого акціонерного капіталу. В той же час за рахунок вилучення капіталу обсяг прямих іноземних інвестицій зменшився на 2,6 млн.дол. Курсова різниця, яка ураховує коливання курсу валют відносно долара США, зменшила обсяг сукупного капіталу нерезидентів на 380,7 млн.дол. США. Із країн ЄС унесено 204,7 млн. дол. США прямих інвестицій (40,1 % загального обсягу акціонерного капіталу), з інших країн світу – 307,7 млн. дол. США (59,9 %).

Прямі іноземні інвестиції надійшли від нерезидентів з 43 країн світу.

До основних країн-інвесторів, на які припадає 96 % загального обсягу іноземного капіталу належать:

Беліз – 293,6 млн. дол. США,
Кіпр – 88,2 млн. дол. США,
Велика Британія – 27,9 млн. дол. США,
Німеччина – 22,1 млн. дол. США,
Чехія – 20,6 млн. дол. США,
Франція – 14,1 млн. дол. США.

Найбільші обсяги прямих інвестицій зосереджено на підприємствах промисловості – 414,6 млн. дол. США (81,2 % загального обсягу), у т.ч. переробної – 411,2 млн. дол. США. Серед галузей переробної промисловості суттєві обсяги іноземного акціонерного капіталу спрямовано у виробництво харчових продуктів, напоїв – 329,4 млн. дол. США, хімічних речовин і хімічної продукції – 52,9 млн. дол. США та у виготовлення виробів з деревини, виробництво паперу та поліграфічну діяльність – 17,9 млн. дол. США. У підприємства оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, залучено 34,1 млн. дол. США (6,7 % загального обсягу) підприємства та організації, що здійснюють операції з нерухомим майном прямих інвестицій, – 32,1 млн. дол. США (6,3 %), у підприємства сільського, лісового та рибного господарства – 20,7 млн. дол. США (4,1 %).

Заборгованість підприємств області за кредитами та позиками, торговими кредитами та іншими зобов’язаннями (боргові інструменти) перед прямими іноземними інвесторами на 31 грудня 2014 р. становила 54,6 млн. дол. США.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу та боргових інструментів) на 31 грудня 2014 р. склав 565 млн. дол. США.

Прямі іноземні інвестиції з області в економіку країн світу на 31 грудня 2014 року здійснювались до В’єтнаму.


 

ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСТЬ

Зовнішня торгівля товарами

Обсяг експорту товарів у січні–квітні п.р. 2016 року становив 35,3 млн.дол.США, імпорту – 24,7 млн.дол.США. Порівняно з відповідним періодом минулого року обсяг експорту зменшився на 12,4%, імпорту – зріс на 7,6%. За цей період у зовнішній торгівлі товарами області склалося позитивне сальдо в розмірі 10,6 млн.дол.США.
Суб’єкти господарювання області здійснювали операції в зовнішній торгівлі товарами з партнерами з 71 країни світу.
До країн ЄС експортовано 60,9% товарів від загального обсягу експорту, імпортовано з цих країн – 56,6% від загального обсягу імпорту (у січні–квітні 2015р. – 57,3% та 55,6% відповідно).
Найбільші обсяги експортних поставок здійснювались до Румунії – 21,2% від загального обсягу експорту (на 7,5 млн.дол.США), Німеччини – 10,8% (на 3,8 млн.), Польщі – 9,9% (на 3,5 млн.), Ірану – 7,7% (на 2,7 млн.), Російської Федерації – 7,2% (на 2,6 млн.) та Туреччини – 5,8% (на 2,0 млн.дол.США).
Потреба в імпортній продукції задовольнялася, в основному, за рахунок поставок з Туреччини – 16,4% від загального обсягу завезених у область товарів (на 4,1 млн.дол.США), Польщі – 16,2% (на 4,0 млн.), Румунії – 13,3% (на 3,3 млн.) і Китаю – 10,8% (на 2,7 млн.дол.США).
Основними товарами, які експортувалися, були: деревина і вироби з деревини, продукти рослинного походження, текстильні матеріали та текстильні вироби, меблі і машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання. Імпортувалися, в основному, текстильні матеріали та текстильні вироби, недорогоцінні метали та вироби з них, машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених у область, станом на 01.04.2016 становив 59,8 млн. дол. США, що на 1,2% більше обсягів інвестицій на 01.01.2016.


 

ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСТЬ

Зовнішньоекономічна діяльність

У січні–лютому 2016р. експорт товарів становив 51 млн.дол. США, імпорт – 55,3 млн.дол. США. Порівняно із січнем–лютим 2015р. експорт зменшився на 45%, імпорт – на 13%. Від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 4,3 млн.дол. США (у січні–лютому 2015р. позитивне – 29,1 млн.дол.).
Зовнішньоторговельні операції проводилися з партнерами 89 країн світу (з них 27 країн ЄС).
Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 19 млн.дол. США, або 37,1% від загального обсягу експорту товарів (у січні–лютому 2015р. – 33,6 млн.дол. США, або 36,2%), та зменшився проти січня–лютого 2015р. на 14,6 млн.дол., або на 43,6%.
Серед країн-членів ЄС найвагоміші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Нідерландів, Польщі, Італії, Іспанії, Німеччини та Портуґалії.
Серед інших країн найбільше експортувалися товари до Російської Федерації, Туреччини, Єгипту, Грузії, Білорусі, Китаю, Молдови, Республіки, Азербайджану, Сирійської Арабської Республіки.
Порівняно із січнем–лютим 2015р. значно (з 19 тис.дол. США до 1352,1 тис.дол.) зросли поставки до Сирійської Арабської Республіки. Збільшився експорт товарів до Грузії (у 7 разів), Польщі (в 1,6 раза), Туреччини (на 32,4%), Молдови, Республіки (на 2,3%), зменшився – до Єгипту (у 3,9 раза), Іспанії (у 3,2 раза), Нідерландів (у 3 рази), Російської Федерації (у 2,3 раза), Італії (на 44,8%), Білорусі (на 26,9%), Азербайджану (на 26%), Китаю (на 21,5%), Румунії (на 7%).
У загальному обсязі експорту товарів порівняно із січнем–лютим 2015р. збільшилася частка готових харчових продуктів, деревини та виробів із неї, текстильних матеріалів та текстильних виробів, взуття, насіння і плодів олійних рослин, молока та молочних продуктів, машин, обладнання та механізмів, електротехнічного обладнання. Натомість зменшилася частка зернових культур, паперу та картону.
Імпорт товарів із країн Європейського Союзу становив 23,5 млн.дол. США, або 42,4% загального обсягу (у січні–лютому 2015р., відповідно, 28,8 млн.дол., або 45,3%), та зменшився проти січня–лютого 2015р. на 5,3 млн.дол., або на 18,5%.
Найвагоміші імпортні поставки товарів серед країн-членів ЄС здійснювалися з Німеччини, Італії, Польщі, Румунії та Великої Британії.
Серед інших країн світу найбільші імпортні надходження були з Білорусі, Російської Федерації, Бразілії, Туреччини, Китаю, Індії.
Порівняно із січнем–лютим 2015р. збільшилися поставки з Великої Британії (у 2 рази), Білорусі (на 48,9%), Туреччини (на 22,3%), Польщі (на 20%), Італії (на 7,7%), Російської Федерації (на 3,7%), зменшилися – з Румунії (у 2,4 раза), Китаю (на 45,3%), Індії (на 29,6%), Бразілії (на 28,4%), Німеччини (на 18,2%).
У загальному обсязі імпорту товарів збільшилася частка продукції хімічної та пов’язаних із нею галузей промисловості, текстильних матеріалів та текстильних виробів, полімерних матеріалів, пластмас та виробів із них, мінеральних продуктів, котлів, машин, недорогоцінних металів та виробів із них. Зменшилася частка готових харчових продуктів, паперу та картону.

Іноземні інвестиції в області станом на 1 липня 2015р.
За січень–червень 2015р. в економіку Чернігівщини іноземні інвестори вклали 2,2 млн.дол. США прямих інвестицій (акціонерного капіталу). Зменшення капіталу за цей період становить 8,8 млн.дол., у тому числі за рахунок курсової різниці – 7,3 млн.дол. США.

Обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу), унесених в економіку області з початку інвестування, на 1 липня 2015р. становив 93,2 млн.дол. США, та в розрахунку на одну особу населення склав 88,6 дол. США.

Вкладення в економіку області здійснили інвестори із 42 країн світу. Найбільша частка (45%) прямих інвестицій унесена з Німеччини, 36% – з Польщі, Кіпру, Вірґінських Островів (Брит.), Туреччини, Італії, Белізу.

На підприємствах промисловості зосереджено понад три чверті іноземних інвестицій, на підприємствах сільського, лісового та рибного господарства – 9,1%, у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування – 5,4%, на підприємствах транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності – 3,4%.


 

ВОЛИНСЬКА ОБЛАСТЬ

Зовнішньоеконмічна діяльність в області
Обсяг експорту товарів у січні–квітні становив 179,4 млн.дол. США, імпорту – 305,7 млн.дол. Порівняно із відповідним періодом 2015р. експорт зменшився на 15,4% (на 32,5 млн.дол.), імпорт – збільшився на 61,3% (на 116,2 млн.дол.). Від’ємне сальдо становило 126,3 млн.дол. (у січні–квітні 2015р. – позитивне 22,4 млн.дол.).

Коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 0,59 (у 2015р. – 1,12).

Зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами 98 країн світу.

Серед країн–партнерів найбільше експортувалися товари до Німеччини (44,2% загального обсягу), Польщі (18,5%), Нідерландів (5,7%), Білорусі (4,7%), Російської Федерації (2,9%), Австрії (2,7%), Румунії (2,3%).

До країн Європейського Союзу експортовано товарів на 150,6 млн.дол. (84,0% загального обсягу експорту), що на 6,0% менше, ніж у січні–квітні 2015р.

Основу товарної структури експорту складали механічні пристрої та електричне обладнання – 57,1%, деревина і вироби з неї – 15,8%, меблі – 5,9%, продукти рослинного походження – 5,1%, пластмаси, полімерні матеріали – 2,5%, живі тварини та продукти тваринного походження – 2,4, готові харчові продукти – 2,2%.

Найбільші імпортні поставки товарів надходили з Білорусі – 22,4% загального обсягу, Угорщини – 18,9%, Німеччини – 15,4%, Польщі – 8,2%, Литви – 4,7%, Франції – 4,2%, Ізраїля – 4,1%.

Імпорт товарів із країн Європейського Союзу становив 197,5 млн.дол., або 64,6% загального обсягу та збільшився проти січня–квітня 2015р. на 20,9%.

Нафтопродукти займали 31,2% від обсягу вартості імпорту, механічні пристрої та електричне обладнання – 21,5%, засоби наземного транспорту – 17,1%, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них – 12,5%, недорогоцінні метали та вироби з них – 3,9%, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, деревина і вироби з неї – по 2,9%, живі тварини та продукти тваринного походження – 2,5%.

У січні–березні експорт послуг становив 13,0 млн.дол. США, імпорт – 3,9 млн.дол. Порівняно із відповідним періодом 2015р. експорт скоротився на 13,6% (на 2,1 млн.дол.), імпорт – зріс на 17,3% (на 572,9 тис.дол.). Позитивне сальдо становило 9,1 млн.дол. (у січні–березні 2015р. – позитивне 11,8 млн.дол.).

Коефіцієнт покриття експортом імпорту послуг склав 3,35 (у 2015р. – 4,55).

Зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами 67 країн світу.

Частка послуг наданих країнам Європейського Союзу скоротилась на 1,2 в.п. та склала 95,4%, в імпорті – збільшилась на 6,9 в.п. і становила 90,4%.

Найбільші обсяги експорту послуг припадали на Австрію (69,2%), Німеччину (9,4%), Румунію (8,0%) та Польщу (3,2%).

Структуру експорту формували послуги з переробки матеріальних ресурсів (75,8%), транспортні (10,7%) та ділові послуги (8,9%).

Головними партнерами в імпорті послуг були Польща (31,7% загального обсягу імпорту), Німеччина (19,6%), Швеція (17,9%), Кіпр (5,1%) та Швейцарія (4,1%).

В структурі імпорту послуг 37,0% займали послуги, пов’язані з подорожами, 19,3% – роялті та інші послуги, пов’язані з використанням інтелектуальної власності, 12,8% – з ремонту та технічного обслуговування, 10,5% і 10,1% – відповідно транспортні та ділові послуги.

Інвестиційна діяльність області у січні – березні 2016 року

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу), внесених в економіку області за весь період інвестування, на 1 квітня 2016р. становив 248,3 млн.дол. США, або в середньому по 238,7 дол. на одного жителя області. З країн ЄС надійшло 226,1 млн.дол. інвестицій (91,1% загального обсягу акціонерного капіталу), з інших держав світу – 22,2 млн.дол. (8,9%).
У січні–березні 2016р. в економіку області іноземними інвесторами вкладено 980,1 тис.дол. та вилучено 908,4 тис.дол. прямих інвестицій (акціонерного капіталу). Зменшення вартості акціонерного капіталу за рахунок переоцінки, утрат та перекласифікації становило 1092,3 тис.дол., курсової різниці – 1111,5 тис. дол.
Інвестиції в область надійшли з 37 країн світу. До основних країн-інвесторів економіки області, на які припадало 72,3% загального обсягу прямих іноземних інвестицій, входили: Кіпр – 105,3 млн.дол., Польща – 35,9 млн.дол., Словаччина – 16,6 млн.дол., Вірґінські Острови (Брит.) – 12,6 млн.дол., Німеччина – 9,1 млн.дол.
У підприємства промисловості нерезидентами внесено 181,8 млн.дол. (73,2% загального обсягу прямих інвестицій), в т.ч. у підприємства з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності – 87,3 млн.дол., машинобудування, крім ремонту і монтажу машин та устаткування – 43,4 млн.дол., виробництва меблів, іншої продукції; ремонту і монтажу машин та устаткування – 28,8 млн.дол., виробництва харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів – 13,2 млн.дол., виробництва гумових та пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – 6,2 млн.дол. США.
В організації, що здійснюють діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування надійшло 13,3 млн.дол. (5,4% загального обсягу) іноземних інвестицій, на підприємства сільського, лісового та рибного господарства – 13,2 млн.дол. (5,3%), на підприємства, що здійснюють діяльність у сфері оптової та роздрібної торгівлі; ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів – 10,3 млн.дол. (4,1%), в організації, що здійснюють операції з нерухомим майном – 7,6 млн.дол. (3,1%) та діяльність у сфері інформації та телекомунікацій – 6,9 млн.дол. (2,8%)
Заборгованість українських підприємств за кредитами та позиками, торговими кредитами та іншими зобов’язаннями (борговими інструментами) перед прямими іноземними інвесторами на 1 квітня 2016р. становила 50,5 млн.дол. Найбільші обсяги зобов’язань за борговими інструментами перед прямими інвесторами з Австрії, Польщі та Кіпру.
Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу та боргових інструментів) на 1 квітня 2016р. становив 298,8 млн.дол. США.


 

ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСТЬ

Іноземні інвестиції
За обсягами залучених прямих іноземних інвестицій область впевнено посідає
1 місце серед областей України.

Станом на 01.04.2016 обсяг прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку області, склав 7105,4 млн дол. США. Питома вага області в загальнодержавних обсягах складає 16,6%.

На одного мешканця області обсяг іноземних інвестицій становить 2177,9 дол. США, що у 2,2 раза більше показника по Україні (1003,4 дол. США).

Найбільші обсяги іноземних інвестицій вкладено у промисловість – 74,8%,
торгівлю – 10,2%, операції з нерухомим майном – 6,4%, фінансову діяльність – 2,1% та в інші галузі.


 

ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСТЬ

Про стан зовнішньої торгівлі товарами в області за січень-лютий 2016 року
Обсяг експорту товарів за січень–лютий 2016 року становив 56,6 млн.дол. США, імпорту – 33,8 млн.дол. США. Порівняно з січнем–лютим 2015 року експорт скоротився на 24,7% (на 18,5 млн.дол. США), імпорт – на 13,3% (на 5,2 млн.дол. США). Позитивне сальдо становило 22,8 млн.дол. США (у січні–лютому 2015 року – також позитивне 36,2 млн.дол. США).

Коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 1,67 (у січні–лютому 2015 року – 1,93). Зовнішньоторговельні операції проводились з партнерами із 75 країн світу.
Серед країн-партнерів найбільше експортувалися товари до Польщі – 14,7%, Німеччини – 14,0%, Румунії – 9,8%, Італії – 7,1%, Туреччини та Угорщини – по 5,1%, Швейцарії – 5,0%, Білорусі – 4,1%, Російської Федерації – 3,6%.

Експорт товарів до країн Європейського Союзу становив 38,7 млн.дол. США, або 68,3% від загального обсягу експорту та збільшився порівняно з січнем–лютим 2015 року на 8,9%.

Основу товарної структури експорту складали деревина і вироби з неї – 24,8%, текстильні матеріали та текстильні вироби – 15,7%, продукти рослинного походження – 14,8%, машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання – 10,8%, недорогоцінні метали та вироби з них – 8,7%.

Найбільші імпортні поставки товарів надходили з Польщі – 16,5%, Італії – 12,3%, Білорусі – 11,1%, Німеччини – 10,1%, Китаю – 7,2%, Російської Федерації – 6,9%.
Імпорт товарів із країн Європейського Союзу становив 21,2 млн.дол. США, або 62,5% від загального обсягу та збільшився проти січня–лютого 2015 року на 7,2%.
Машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання складали 17,2% від обсягу вартості імпорту, текстильні матеріали та текстильні вироби – 13,3%, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них – 11,3%, недорогоцінні метали та вироби з них – 10,9%, мінеральні продукти – 10,7%, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості – 10,2%.


 

ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ

За підсумками зовнішньоторговельної діяльності в січні-лютому 2016 року підприємствами області експортовано товарів на суму 292,7 млн. дол. США, імпортовано – на 122 млн. дол. Порівняно з січнем-лютим 2015 експорт скоротився в 1,7 раза, імпорт – у 1,5 раза. Разом з тим, стабільно зберігається позитивне сальдо, яке становило 170,7 млн. дол. Про це повідомили в Управлінні зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації.

Зовнішньоторговельні операції проводилися з партнерами з 96 країн світу.

Найбільше експортувалися товари до Російської Федерації – 18%, Туреччини – 11,4%, Індії – 8,1%, Італії – 6,7%, Болгарії – 5,0%, Польщі – 4,5%, Лівану – 3,1%, Німеччини – 2,5%, Франції – 2,2%, Оману – 2,1%, Єгипту – 2,1%, Іраку – 2,1%.

Загалом експорт товарів до країн Європейського Союзу становив 98,4 млн. дол. або 33,6% загального обсягу експорту.

Основу товарної структури експорту області складали недорогоцінні метали та вироби з них – 59,6%, механічні та електричні машини – 15,3%, жири та олії тваринного або рослинного походження – 7,3%, продукти рослинного походження – 4,8%, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості – 3,5%, готові харчові продукти – 3,4%, мінеральні продукти – 2,6%.

Найбільші обсяги імпортних поставок товарів надходили з Російської Федерації – 34,6%, Німеччини – 9,9%, Китаю – 8,1%, Словаччини – 4,5%, Литви – 4,1%, Норвегії – 3,3%, Туреччини – 3,0%, США – 2,9%, Польщі – 2,8%, Франції – 2,6%, Казахстану – 2,4%. Імпорт товарів з країн Європейського Союзу становив 38,6 млн. дол. або 31,6% загального обсягу імпорту. Основу імпортних поставок складали: мінеральні продукти - 25,3% обсягу вартості імпорту, недорогоцінні метали та вироби з них – 22,6%, механічні та електричні машини – 17,5%, живі тварини, продукти тваринного походження – 9,8%, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості – 5,1%, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них – 3,7%, жири та олії тваринного або рослинного походження – 2,9%, засоби наземного транспорту, літальні апарати, плавучі засоби – 2,4%, продукти рослинного походження – 2,3%.


 

ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСТЬ

У січні-лютому 2016 року експорт товарів на Львівщині становив 174 млн дол США, а імпорт – 220,7 млн дол США. Відносно відповідного періоду 2015 року експорт зріс на 13,7%, імпорт – на 11%.

Про це повідомив в.о. директора департаменту економічної політики Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів.

"Зріс зокрема експорт зернових культур, жирів та олій, а також шкіри та меблів, - наголосив Роман Филипів. - Зростання ж імпорту зумовлено збільшенням поставок текстильних виробів, шкіри, механічних машин та засобів наземного транспорту".


 

ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ

Обсяг експорту товарів області у січні 2015 року становив 122,7 млн. дол. США і зменшився у порівнянні з січнем 2014 року на 20,2%. Обсяг імпорту склав 94,5 млн. дол. США та зменшився на 76,7%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 28,2 млн. дол. США.

Основу товарної структури експорту області складали продукти неорганічної хімії – 31,1 млн. дол. США (більше на 45,0% проти січня 2014 року), зернові культури – 25,2 млн. дол. США (менше на 21,9%), жири та олії тваринного або рослинного походження – 19,4 млн. дол. США (більше у 2,0 раза), добрива – 14,9 млн. дол. США (менше на 22,0%), насіння і плоди олійних рослин – 9,7 млн. дол. США (більше в 1,6 рази), недорогоцінні метали та вироби з них – 3,3 млн. дол. США (менше на 20,0%), залишки і відходи харчової промисловості – 3,8 млн. дол. США (менше на 38,8%), машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання – 2,9 млн. дол. США (менше на 21,0%), алкогольні і безалкогольні напої та оцет – 2,3 млн. дол. США (менше на 8,9%).

У товарній структурі імпортних надходжень значними були: їстівні плоди та горіхи, яких отримано на 18,2 млн. дол. США (менше на 41,2% проти січня 2014 р.), машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання – 10,2 млн. дол. США (більше на 6,7%), недорогоцінні метали та вироби з них – 8,0 млн. дол. США (більше в 1,6 рази), взуття – 7,1 млн. дол. США (менше на 50,8%), полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них – 4,7 млн. дол. США (більше на 11,1%), іграшки – 4,6 млн. дол. США (більше в 1,7 рази), текстильні матеріали та текстильні вироби – 4,5 млн. дол. США (менше на 71,2%), засоби наземного транспорту, крім залізничного – 4,3 млн. дол. США (менше на 31,5%), мінеральні палива; нафта і продукти її перегонки – 4,0 млн. дол. США (менше на 98,4%), алкогольні і безалкогольні напої – 2,8 млн. дол. США (більше на 14,3%), риба і ракоподібні – 1,8 млн. дол. США (менше на 80,8%).

Зовнішньоекономічна діяльність підприємств області здійснювалась з партнерами із 108 країн світу.